Biznesowe Inspiracje Polek i Polaków na Świecie

BiznesoweInspiracje.ambas.org

Cykliczny projekt edukacyjno-promocyjny

Uroczysta inauguracja projektu odbyła się 17 listopada 2017 roku w Warszawie, podczas wieczornej Gali Przedsiębiorczości Kobiet w hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Data inauguracji nie jest przypadkowa – 17 listopada to Dzień Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneruship Day), który jest obchodzony w 144 krajach na świecie, a główne wydarzenia odbywają się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Cele projektu, które przyświecają organizatorom, to obok ułatwienia nawiązywania biznesowych relacji Polaków na świecie jest promocji przedsiębiorczości, edukacja, wspieranie pozytywnych postaw (patriotyzm, wytrwałość, determinacja, aktywność, innowacyjność, dzielenie się doświadczeniem i wzajemna motywacja) to promocja etyki w biznesie oraz idei firm rodzinnych, to także promocja pozytywnego wizerunku Polski jako miejsca do spotkań biznesowych i wypoczynku. Sądzimy, że będzie to wspaniała forma promocji nie tylko polskiego i polonijnego biznesu ale również polskiej kultury, jak i samej Polski, która na czele z Warszawą jest miejscem z dobrym klimatem do spotkań biznesowych. Zapraszamy do Warszawy 20 wpływowych kobiet biznesu z całego świata, które chcemy zachęcić do bycia aktywnymi ambasadorkami Polski w krajach, w których mieszkają.

Projekt “Biznesowe Inspiracje Polek i Polaków na Świecie” to:

  • Książka “BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na Świecie”

Nowa książka “BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na Świecie” oraz jej angielska wersja “BUSINESS INSPIRATIONS of Polish Women in the World” została napisana przez 20 wyjątkowych kobiet, które odniosły sukcesy, są Polkami, mówią po polsku ale mieszkają w różnych krajach. Nasza książka zawiera praktyczne porady życiowe i biznesowe doświadczonych przedsiębiorczych kobiet z całego świata. Po raz pierwszy zaprezentujemy obydwie wersje naszej nowej książki oraz wszystkie jej współautorki w Warszawie 17 listopada 2017 r.

Premiera nowej książki odbyła się z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet i zainauguruje serię książek wydawanych każdego roku. Książka jest unikalnym zbiorem niepublikowanymi nigdzie dotąd życiowych, niepowtarzalnych, inspirujących lekcji przedsiębiorczości, którymi podzielą się z czytelnikami Polki – kobiety, które odniosły sukces biznesowy w różnych krajach na całym świecie.

Gość honorowy: Wendy Diamond – Fundatorka i Prezes Women’s Entrepreneurship Day, Maria Rozalia Ogonowska-Wiśniewski – Honorowy Konsul Generalny RP w Zambii
Pozostałe współautorki w układzie alfabetycznym: Susan Kim Chomicka – Korea, Chiny i Polska • Beata Drzazga – USA Nevada i Polska • Teresa Garvin – USA Illinois • Anna Hejka – Hiszpania, USA i Polska • Anna Kalata – Indie i Polska • Sylwia Mokrysz – Polska i Czechy • Maria Olsson – Szwecja • Honorata Pierwoła – USA Nowy Jork • Victoria Prus-Wiśniewski – Wielka Brytania • Iwona Pruska – Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie • Kamila Rejman – Abu Dhabi Zjednoczone Emiraty Arabskie • Agnieszka Szczęśniak – Japonia • Justyna Szwed – Anglia • Katarzyna Trawińska – kraje Europejskie • Anna Uzarska – Dania • Justyna Weber – Niemcy • Magda Wierzycka – RPA • Beata Woźnica – Peru • Dominika Żurawska – Szkocja

Wydane zostały dwie książki: w języku polskim oraz jej wersja angielska „BUSINESS INSPIRATIONS of Polish Women in the World”. Książka jest również dostępna w formie elektronicznej.
Pomysł i realizacja wydania książki: Urszula Ciołeszyńska i Kinga Langley

  • Konferencja prasowa dla mediów

16 listopada 2017 r.
Warszawa

Z okazji Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet, w czwartek 16 listopada w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem wiodących mediów polskich oraz zagranicznych, w której uczestniczyły bohaterki książki. Celem konferencji była promocja książki oraz prezentacja jej autorek, jak również zwrócenie uwagi mediów i podkreślenie roli międzynarodowej idei celebracji przedsiębiorczości wśród kobiet.

  • Forum Przedsiębiorczości Kobiet

17 listopada 2017 r. – godz. 11.00 – 15.00
Warszawa – Sala konferencyjna “Pod Kopułą” w Ministerstwie Rozwoju

Forum, którego prelegentkami były współautorki – bohaterki książki “BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na Świecie”, które wystąpiły w panelach dyskusyjnych tematycznie powiązanych z książką, a także zaproszeni goście ze świata biznesu, nauki, mediów i polityki. Tematem przewodnim konferencji było promowanie postaw przedsiębiorczych i wspieranie przedsiębiorczości.

  • Gala Przedsiębiorczości Kobiet

17 listopada 2017 r. – godz. 19.00 – 23.00
Warszawa – Hotel Sofitel Warsaw Victoria

Uroczysta Gala była kulminacyjnym wydarzeniem obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneurship Day) w Polsce. W uroczystościach wzięło udział około 500 zaproszonych gości ze środowisk biznesu, mediów, nauki, polityki oraz dyplomacji.

Patronat honorowy nad Galą Przedsiębiorczości Kobiet objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Zaprosiliśmy do udziału w naszych wydarzeniach przedstawicieli ambasad z krajów, z których pochodzą współautorki książki. Podczas uroczystości przedstawione zostały wszystkie bohaterka książki “Biznesowe inspiracje Polek na świecie”, które uhonorowano prestiżowymi statuetkami oraz tytułem “Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet”.

  • Strona internetowa “Biznesowe Inspiracje Polek na świecie”

BiznesoweInspiracje.ambas.org

Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową “Biznesowe Inspiracje Polek na świecie” dedykowaną naszej inicjatywie, na której prezentujemy wizerunki pań biorących udział w projekcie wraz z ich opisem, zdjęciem i linkiem do strony firmy prowadzonej przez współautorkę. Udostępniamy również książki w dwóch wersjach językowych, do czytania on-line. Planujemy dodatkowo wyprodukować materiał audio oraz video z udziałem bohaterek książki, który również zostanie zaprezentowany na stronie www. Nasza nowa strona internetowa ma za zadanie edukować, promować i inspirować innych oraz będzie platformą do pozyskiwania kandydatek i kandydatów do kolejnych edycji w ramach serii wydawniczej.

PODOBNE WIADOMOŚCI