Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet 2018 w Polsce

16 listopada 2018

Wydarzenia towarzyszące Światowemu Dniu Przedsiębiorczości Kobiet 2018 będą odbywały się w dniu 16 listopada 2018.

    • Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2018 odbędzie się w piątek 16 listopada br. w godz 11 – 16, podobnie jak w roku ubiegłym w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Pani Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz. Hasło przewodnie to “Zaprzyjaźnij się ze Sztuczną Inteligencją … to się już dzieje – Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość i inne kosmiczne technologie w biznesie”.
    • Aktualnie planujemy wydarzenia promujące nową książkę “Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się”.

Więcej informacji i kolejne planowane wydarzenia wkrótce.


Dzień 19 listopada został ogłoszony Światowym Dniem Przedsiębiorczości Kobiet (Women’s Entrepreneurship Day – w skrócie WED) i po raz pierwszy był obchodzony 19 listopada 2014 r. w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Ustanowiono wówczas, że każdego roku ten dzień zadedykowany będzie przedsiębiorczym kobietom. Kobietom, które są właścicielkami firm, w szczególności firm rodzinnych, lub które planują swoją karierę zawodową polegającą na prowadzeniu własnej firmy.

Inicjatywa Women’s Entrepreneurship Day to jednak nie tylko jeden dzień w roku, ale światowy ruch społeczny promujący przedsiębiorczość wśród kobiet.

Misją Women’s Entrepreneurship Day jest promowanie i wspieranie przedsiębiorczych kobiet, poprzez mobilizowanie i angażowanie zarówno mężczyzn jak i kobiet do bezinteresownego dzielenia się swoim czasem, doświadczeniami, umiejętnościami, wiedzą oraz udzielania wsparcia finansowego (3T: Time, Talent, Treasure).

W ramach Women’s Entrepreneurship Day, największej światowej inicjatywy promującej przedsiębiorczość i zmierzającej do poprawy sytuacji finansowej kobiet, powołano krajowych Ambasadorów WED, których zadaniem jest nadzorowanie i koordynowanie działań w ponad 144 krajach, wspierając i wzmacniając pozycję kobiet biznesu na każdym kontynencie. Światowi Ambasadorzy WED działają na każdym kontynencie, reprezentując kobiety w Australii, Ghanie, Kenii, Norwegii, Peru, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Ugandzie i innych krajach, w tym również w Polsce.

Polskę reprezentuje dwóch Ambasadorów WED: Urszula Ciołeszyńska – założycielka i Prezes Fundacji “Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet” oraz Sylwia Mokrysz – Członek Zarządu MOKATE SA, Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet.

Więcej informacji o Women’s Entrepreneurship Day można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.womenseday.org.

PODOBNE WIADOMOŚCI