Międzynarodowa Parada Lions Clubs 2019

6 lipca 2019

Mediolan, Włochy

www.lciconmilano2019.org

Miło mi poinformować, że w sobotę 6 lipca 2019 będziemy radośnie maszerować w grupie liczącej około 200 osób z flagą POLAND w Międzynarodowej Paradzie Lions Clubs (Lions Clubs International Convention), która przejdzie ulicami centrum Mediolanuj. Udział w tym wydarzeniu potwierdziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników ze 154 krajów z całego świata zgodnie z wykazem kolejności przemarszu Lionów z poszczególnych krajów. Polska ma pozycję 70 – po Portugalii (69) oraz przed Filipinami (71).

Miejsce startu parady: PORTA VENEZIA
Termin parady: sobota 6 lipiec 2019, godz. 9:00
Zbiórka przygotowawcza z instruktażem dla całej grupy POLAND godz 8:30

Wszystkie osoby biorące udział w Paradzie w grupie POLAND mają obowiązek dostosować się do wymogów organizatorów i zapewnić spójność wizerunkową całej naszej grupy z Polski. Każda osoba, która zgłosiła swój udział zostanie z radością zaproszona do wspólnego maszerowania pod warunkiem, że dostosuje się do wymogów organizatorów i będzie ubrana wyłącznie w kolorze białym lub białym i czerwonym.

Każda osoba, która spełni ten warunek otrzyma nieodpłatnie na miejscu:
1. KAPELUSZ – czerwony lekki z białą wstążką z napisem POLAND
2. KWIATY – wiązanka róż białych i czerwonych do radosnego pomachiwania z zaproszeniem „Welcome to Poland”
3. IDENTYFIKATOR – imienny, z zawieszką na czerwonej smyczy, który jednocześnie na odwrocie będzie zawierał praktyczne informacje teleadresowe w Mediolanie oraz pożyteczne słówka włoskie

Po przemarszu wszystkich 154 grup (jako ostatni maszerują gospodarze – Lioni z Włoch) zapraszamy wszystkich na wspólny włoski posiłek za odpłatnością w typowo włoskiej Restauracji i Pizzerii DI GENNARO, która funkcjonuje od 1934 r. i znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie będzie Trybuna Honorowa Liderów Lions Clubs International i zakończenie marszu wszystkich delegacji. To miejsce wybraliśmy dlatego, żeby ułatwić dotarcie spacerem wszystkich zaproszonych gości. Zarezerwowaliśmy cały lokal na lunch od godz. 13:30 – 16:00 wyłącznie dla naszej grupy (lokal pomieści 150 osób) www.pizzeriadigennaro.com.

Wybraliśmy menu degustacyjne, jednakowe dla wszystkich, które obejmuje: firmowa przystawka DI GENNARO (szynka, salami, sery, suszone pomidory, oliwki), short pasta z sosem pomidorowym, oliwkami i kaparami, grillowany łosoś z ziemniakami, lody z owocami, napoje: woda mineralna i lampka wina. Koszt 35 Euro płatne gotówką na miejscu w Mediolanie zgodnie z wcześniejszą rezerwacją.

Zwracam się z zaproszeniem, a jednocześnie z prośbą o zgłaszanie chęci uczestnictwa najpóźniej do 30 czerwca.

Pragnę poinformować, że w Mediolanie mamy zarezerwowane miejsca w B&B HOTEL MILANO CENTRAL STATION (Via Napo Torriani 9, Stazione Centrale, 20124 Mediolan, Włochy, tel. +39 02 66711210).

B&B Hotel Milano Central Station jest zlokalizowany w odległości 5 minut spacerem od dworca kolejowego Milano Centrale i 1 km od dzielnicy Porta Nuova. Każdy hotelowy pokój ma łazienkę z prysznicem, jest klimatyzowany, wyposażony w telewizor i możliwość bezpłatnego korzystania z WiFi. Recepcja czynna jest przez całą dobę. Śniadania w formie bufetu. Doba hotelowa rozpoczyna się od godziny 14:00.

Najbliższa stacja METRO to Centrale około 300 metrów od hotelu i Dworca Centralnego. Hotel znajduje się 5 minut spacerem od przystanków autobusowych, którymi można dojechać z lotniska Mediolan Malpensa i Bergamo Orio al Serio. Do hotelu B&B Milan Central Station można dojechać pociągiem lub METRO M2 (zielona linia) i M3 (żółta linia).

Jak dojechać do hotelu:
– z lotniska Bergamo Orio al Serio Airport klimatyzowanym autobusem do stacji MILANO CENTRALE Dworzec Centralny podróż 60 minut autobusy odjeżdżają co 30 minut
– z lotniska Linate: autobusy na Dworzec Centralny co 20 minut.
– z lotniska Malpensa: pociągiem wahadłowym „Malpensa Express” dojechać do końca w Mediolanie Cadorna metrem MM2 i wysiąść na przystanku Centrale lub autobusem

Planujemy wycieczkę z przewodnikiem po Mediolanie w niedzielę 7 lipca o godz. 16-tej dla osób, które mieszkają w naszym hotelu B&B. Osoby zainteresowane dołączeniem do wycieczki proszę o zgłaszanie również do 30 czerwca.

Wszystkie osoby zainteresowane, które nie zgłosiły jeszcze swojego udziału w Paradzie zapraszamy serdecznie i prosimy o pilne wysłanie danych IMIĘ I NAZWISKO do wykonania Identyfikatora jak w załączniku.

Chętnie udzielę dodatkowych wyjaśnień i odpowiem na pytania (tel. 602 550 779, e-mail ambas@ambas.org).

Zapraszam serdecznie i do zobaczenia w Mediolanie.

Z Lioneskimi pozdrowieniami
Urszula Ciołeszyńska