JANOBIO – Innowacyjność w walce z koronawirusem

Walka z koronawirusem

Badania wykazały 99,99% skuteczność JANOBIO w walce z koronawirusem.

Substancja czynna podchloryn sodu jest rekomendowana przez WHO do zwalczania SARS-CoV-2 (por. The Journal of Hospital Infection).

Więcej informacji i zamówienia
602 550 779 ambas@ambas.org


Dezynfekcja poprzez zamgławianie

JANOBIO to jedyny produkt do zamgławiania, który może być stosowany w obecności ludzi i zwierząt. Pomieszczenia po wykonanej dezynfekcji nie muszą być wietrzone, mogą być użytkowane bezpośrednio po wykonanym zamgławianiu.

Proces zamgławiania to niezwykle skuteczna i efektywna metoda dezynfekcji. Podczas jej stosowania, w wyniku rozpylania bardzo drobnych kropli, powstaje mgła, która osiada na powierzchniach, dociera do wszelkich zakamarków, pokrywa dokładnie przedmioty, które znajdują się w pomieszczeniu. Dezynfekcja produktem JANOBIO za pomocą rozpylonych cząsteczek tworzących mgłę działa bakteriobójczo, grzybobójczo oraz wirusobójczo, w tym zwalcza wirus SARS-CoV-2. Likwidacji ulegają wszystkie patogeny znajdujące się także w powietrzu.


Skuteczna dezynfekcja w domu

Zacisze domowe to dla każdego azyl, w którym najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Zamgławianie naszych mieszkań i domów stanie się trwałą zmianą dającą gwarancję czystości i zabezpieczenia przed patogenami, w tym przed koronawirusami.

Substancją czynną JANOBIO jest podchloryn sodu 0,06% i jest w pełni bezpieczny dla nas i naszych zwierząt.


Dezynfekcja sklepów, powierzchni biurowych

(salony fryzjerskie, kosmetyczne, przychodnie, restauracje, hotele, kościoły)

Procedura zamgławiania wykorzystuje wysokiej jakości, zarejestrowany środek dezynfekujący i wirusobójczy JANOBIO, który jest wysoce skuteczny przeciwko wielu chorobom zakaźnym, w tym koronawirusom.

Jest bezpieczny dla klientów i pacjentów natychmiast po zastosowaniu. Jest to niezmiernie ważne właśnie w miejscach, gdzie przepustowość ludzi jest bardzo duża.


Środki transportu

(karetki pogotowia, taksówki, samoloty)

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wzbudzić zaufanie, w środkach transportu przewoźnicy wprowadzają nowe sposoby czyszczenia i dezynfekcji wnętrz pojazdów, aby wyeliminować wszelkie utrzymujące się zarazki.

Mgła, która zabija zarazki, pokrywa każdą powierzchnię, a przy tym likwiduje też patogeny znajdujące się w powietrzu.


Dezynfekcja przestrzeni publicznej

Wiele miast na całym świecie wykorzystuje podchloryn sodu do dezynfekcji powierzchni  w przestrzeni publicznej. Pierwsze takie działania zaobserwowaliśmy w mieście Wuhan w Chinach, obecnie również wiele miast w Polsce rozpoczęło dezynfekcję przystanków, ławek, tuneli, ulic.

Możliwość wykonania dezynfekcji produktem JANOBIO w obecności ludzi jest kluczową sprawą podczas działań w takich miejscach. Nie bez znaczenia jest brak szkodliwego działania na środowisko. JANOBIO ulega w 100% biodegradacji.


Więcej informacji i zamówienia
602 550 779 ambas@ambas.org


Nowa generacja dezynfekcji

Co to jest JANOBIO?

JANOBIO jest innowacyjnym polskim produktem wirusobójczym do wspomagania walki z zagrożeniami epidemiologicznymi, w szczególności w kontekście zwalczania SARS-CoV-2.To wyjątkowo BEZPIECZNY środek – dezynfekcja może być wykonywana w OBECNOŚCI LUDZI, bez potrzeby wietrzenia pomieszczeń.Środek został zarejestrowany decyzją Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych – pozwolenie nr 7515/18. Produkt wykazuje szerokie spektrum działania wobec wielu wirusów, bakterii i grzybów (w tym na ASF – afrykański pomór świń oraz HPAI – wysoce zjadliwej grypy ptaków).

Jak to działa?

Ocenę skuteczności wirusobójczej wykonano w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Państwowy Instytut Badawczy wystawił bardzo pozytywną opinię naukową na temat środka JANOBIO. Substancją czynną JANOBIO jest podchloryn sodu 0,06%. To jedyny produkt o tak niskim stężeniu podchlorynu sodu, a dzięki temu jest BEZPIECZNY dla ludzi, zwierząt i środowiska. Podchloryn sodu jest rekomendowany przez WHO do zwalczania koronawirusa.

Czy jest bezpieczny?

JANOBIO jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia, nawet przy długotrwałym kontakcie nie wykazuje żadnych właściwości chorobotwórczych. To sprawia, że produkt ten jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Dezynfekcję możemy wykonywać podczas naszych codziennych obowiązków, w obecności domowników, pracowników bez potrzeby wietrzenia pomieszczeń. Ponadto ulega 100% biodegradacji, co ma ogromne znaczenie przy dezynfekcji powierzchni i sprzętów znajdujących się na zewnątrz, gdyż nie powoduje skażenia terenu i środowiska. JANOBIO nie wykazuje działania korodującego. Jako jedyny pozwala na dezynfekcję wnętrz naszych samochodów – kierowca i kabina mogą być dezynfekowane nawet podczas jazdy.

Badania dermatologiczne wykazały, że JANOBIO nie wywiera działania drażniącego ani alergizującego u człowieka również w postaci nierozcieńczonej. Spełnia wymagania odnośnie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi.

Produkt nie został zakwalifikowany jako niebezpieczny.

 • Nie wykazuje żadnych zagrożeń dla zdrowia i środowiska
 • Produkt nie wywiera szkodliwego działania na zwierzęta
 • Nie wykazuje żadnych zagrożeń fizycznych
 • Nie zawiera substancji niebezpiecznych
 • Jest niepalny
 • Nie zawiera alkoholu
 • Nie zawiera aldehydów
 • Nie wymaga szczególnych warunków do przechowywania
 • Nie wymaga spłukiwania
 • Ma postać płynu łatwego do rozcieńczania
 • Produkt nie wymaga oznaczeń – piktogramów określających jakiekolwiek zagrożenia

Gdzie można stosować?

JANOBIO to jedyny produkt, który w formie zamgławiania lub oprysku można stosować w pomieszczeniach zamkniętych w obecności ludzi, bez potrzeby wietrzenia lokalu. Nie wymaga spłukiwania. Dezynfekcje produktem JANOBIO przeprowadza się poprzez zamgławianie, opryskiwanie, przecieranie np. rąk (bezpieczny dla skóry).

Rekomendujemy w szczególności ZAMGŁAWIANIE jako bardzo skuteczną metodą dezynfekcji, ponieważ wytworzona mgła unosi się w górę, a opadając dociera do każdego miejsca, powierzchni i wszędzie tam likwiduje patogeny, również te znajdujące się w powietrzu. Pomieszczenia mogą być użytkowane w trakcie lub bezpośrednio po wykonanej dezynfekcji, nie ma potrzeby ich wietrzenia.

Dezynfekcja JANOBIO gwarantuje:

 • Likwidację SARS-CoV-2
 • BEZPIECZNĄ DEZYNFEKCJĘ przeprowadzaną w domu lub biurze podczas pracy i wykonywania naszych codziennych obowiązków
 • Przyjazną i wysoce skuteczną formułę,Bezpieczeństwo osób wykonujących dezynfekcję
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia potwierdzone badaniami
 • Zapobieganie zakażeniom
 • Brak niebezpiecznych składników
 • 100% biodegradowalność
 • Eliminację patogenów w powietrzu i na powierzchniach

Międzynarodowe autorytety naukowe oceniają produkt JANOBIO jako wysoce innowacyjny, gdyż do tej pory nie udało się wyprodukować skutecznego środka do dezynfekcji przy tak niskim stężeniu podchlorynu sodu, o tak dużej stabilności, a jednocześnie całkowicie bezpiecznego dla człowieka i środowiska.

Więcej informacji i zamówienia
602 550 779 ambas@ambas.org