Anna Hejka
fot. arch. pryw.

Anna Hejka

Założycielka, Prezes Zarządu

HEYKA Capital Markets Group

Anna Hejka, niezwykła i charyzmatyczna osobowość, a także ceniony międzynarodowy specjalista w świecie finansów i zarządzania funduszami inwestycyjnymi oraz współautorka książki „Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet. Nigdy! Nie poddawaj się”, odeszła nagle i nieoczekiwanie na krótko przed wydaniem książki. Anna pozostawiła po sobie ogromny dorobek: wiedzy, zaangażowania i prawdziwej pasji, który nie zostanie zapomniany. Jej dzieło humanistycznego rozwoju biznesu będzie kontynuowane przez jej ukochanego męża Piotra Pakułę.

“(…) Jako strateg jestem skupiona na wdrożeniach przeprowadzających firmy przez trendy technologiczne i cykle gospodarcze. Specjalizuję się w nowych technologiach (Blockchain, Artificial Intelligence, Big Data, Smart Cities). Założyłam 22 firmy w USA, Europie i Azji. Jestem członkiem wielu Zarządów i Rad Nadzorczych spółek prywatnych i notowanych na giełdzie w Polsce, USA i Hong Kongu. Przedtem byłam bankierem inwestycyjnym Citigroup, wiceprezydentem Bank of America w Nowym Jorku oraz bankierem korporacyjnym JPMorgan Chase w Madrycie, a także Analitykiem w Cargillu w Barcelonie.

Posiadam tytuł Globalnego Lidera Jutra nadanego przez Światowe Forum Gospodarcze w Davos, Anioła Biznesu Roku Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu oraz tytuł Jednego z 25 Najlepszych Menedżerów w Finansach nadany przez Home&Market.

Heyka Capital Markets Group nosi moje nazwisko, ponieważ biznes, który prowadzę, opiera się na tym, w co wierzę i co określa mnie jako człowieka. Od 1990 r. finansujemy firmy i wspieramy inwestorów. Moją misją jest prezentowanie na arenie światowej talentów, potencjału i zasobów innowacyjności, którymi dysponujemy jako naród. Główne wartości HCM to wzrost, uczciwość, kreatywność, praca zespołowa. Nazwisko daje gwarancję partnerom biznesowym. Chciałam też uwiecznić mojego Tatę, który swoje życie poświęcił Mamie, mnie i mojemu bratu.”